Avoimet työpaikat
Hakuaika 12.01.2026 – 21.01.2026
Kaipaatko monipuolista kahvilatyöntekijän työtä, jossa pääset itse vaikuttamaan tuotteiden tarjontaan? Oletko oma-aloitteinen, nautit asiakaspalvelusta ja tykkäät itsenäisestä työstä? Haemme nyt asiakasyrityksellemme kahvilatyöntekijää.
Kahvilatyöntekijänä sinä toimit työvuorossa itsenäisesti ja hoidat lounaskahvilan päivittäisiä työtehtäviä. Työtehtäviisi kuuluu muun muassa vitriinituotteiden leivonta, tuotteiden esillelaitto, tuotteiden myynti, asiakaspalvelu ja kassatilitykset. Lisäksi pidät huolta siisteydestä ja puhtaudesta, raaka-aineiden laadusta ja varastonkierrosta. Työ on vakituinen ja tunteja kahvilatyöntekijälle on tarjolla väh. 60h/3vko. Töitä tehdään aamu- ja iltavuorossa. Työvuoroja on mahdollista tehdä kahdessa eri toimipisteessä. Palkkaus tehtävään matkailu- ja ravintola alan TES:n mukaan tai sovitusti.
Edellytämme hakijalta:
• Hygieniapassia
• Asiakaspalveluhenkisyyttä
• Luotettavaa, reipasta ja oma-aloitteista asennetta
• Joustavuutta
Eduksi työssä katsotaan:
• Tarjoilijan tai kokin ammattitutkinto
• Aikaisempi työkokemus vastaavasta tehtävästä
• Itsevarma ja työtä pelkäämätön asenne
• Anniskelupassi
Tarjoamme hakijalle:
• Monipuoliset työtehtävät
• Vaihtelevat työajat ja mahdollisuuden itse vaikuttaa vuoroihin
• Mukavan ja aina auttavan työtiimin
Kiinnostuitko kahvilatyöntekijän työstä?
Työt alkavat sovitusti sopivan henkilön löydyttyä, joten täytä hakemus mahdollisimman pian ohessa olevan linkin kautta. Kerro hakemuksessa nykyisestä osaamisestasi ja aikaisemmasta työkokemuksestasi. Kaikki lisätiedot tehtävästä puhelimitse arkisin klo 9:00-16:00, rekrytointikonsultti Johanna Lekkalalta, puh. 050 411 2706. Soita rohkeasti niin jutellaan lisää.